سوشال مدیا مارکتینگ چیست؟

وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ میشه نمیتونیم از سوشال مدیا مارکتینگ یا همون بازاریابی رسانه های اجتماعی غافل بشیم.این مطلب رو بخونید تا مختصر و مفید با این مقوله آشنا بشید.

یا به فارسی بازایابی رسانه های اجتماعی یکی از انواع مهم بازاریابی در دنیای امروز Social media marketing(SMM) است.در واقع به حضور،تبلیغ و بازاریابی در شبکه ها،پلتفرم ها و وبسایت های موجود در این زمینه مثل فیسبوک،اینستاگرام،توییتر و... میگویند.

فعالیت های اصلی در این حوزه رو میشه به حضور،تبلیغات و برندیگ،ارتباط با مشتریان و هدایت ترافیک ارگانیک به سمت وبسایتتون تقسیم بندی کرد.حالا که اسم وبسایت اومد، این رو باید بدونید که درسته حتما باید در صفحات مجازی حضور داشته باشیم و صد در صد به رونق کسب و کار ما کمک میکنه اما هیچوقت از داشتن وبسایت شخصی خودتون نباید صرف نظر کنید.اگر براتون سواله که چرا،اینجا کلیک کنید.

اگر بخواییم خیلی مختصر تاریخچه سوشال مدیا مارکتینگ رو مرور کنیم،باید بگیم که بر خلاف باور عموم خواستگاه این پلتفرم ها گوشی های هوشمند نیست و قبل تر از آن در دهه 1980 با سایت های دوست یابی و انجمن های آنلاین شروع شد.

اولین پلتفرم در این زمینه بود که سال 1997 شروع به کار کرد. sixdegrees وبسایت

در سال های 2003 و 2004 با ورود فیسبوک و لینکدین انقلابی در این حوزه شروع به شکل گیری کرد و امروز با در دسترس بودن گوشی های هوشمند برای عموم اهمیت سوشال مدیا مارکتینگ به خوبی حس میشه.

مزایا

1-ارتباط نزدیک،صمیمی و آسان با مشتریان

2-تعامل با مشتریان

3-ارتباط همیشگی با کاربران

4-تبلیغات کاربرپسند و نوین

5-آنالیز راحت رقبا

6-تبلیغات پر بازده تر نسبت به روش های سنتی در صورت رعایت اصول.

در پایان باید بگیم این کار مثل تمامی کارها نیازمند علم و تخصص خودش هست،آژانس دیجیتال مارکتینگ ... از ورود شما به سوشال مدیا تا تبلیغات،برندیگ و جذب مخاطب با جدیدترین شیوه های ممکن شمارو همراهی میکنه.برای دریافت مشاوره رایگان از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.